Gyerekként fültanúja voltam édesapám magyarul folytatott telefonbeszélgetéseinek. Állandó kötőszava ez volt: satöbbi. Ez volt az első szó, amit magyarul megtanultam, és nagyon szerettem. A jelentését csak később fogtam fel, amikor Toscanából Magyarországra költöztünk: apám, anyám, a bátyám, a kedvenc kutyám, akit Satöbbinek hívtam, és a Cica nevű papagáj. Elhatároztam, hogy majd az egyik boromat is Satöbbinek fogom nevezni, az édesapám iránti tisztelet és rajongás emlékeként. Ő mindig azt mondta, hogy boldog lenne, ha valamelyik gyereke folytatná a céget, de arra buzdított, hogy azt a hivatást válasszuk, amit egy életen át tudunk szeretni. Komoly feltételeket támasztott ahhoz, hogy a cégnél dolgozhassunk: el kellett végezni az egyetemet, nemzetközi tapasztalatokat szerezni, és három különböző cégnél dolgoztunk, mielőtt a vállalathoz kerülhettünk. Itt végig jártuk a szamárlétrát, csak utána kaptam meg feladatként a borágazatot és a Dobogó Pincészetet.
Toscanában nőttem fel, ami olyan volt, mint egy élő, eleven boregyetem. A borkészítés gyerekként azzal bűvölt el, hogy a természet közelében tartja az embert, köt a földhöz. Egy új évjárat a nyár végét jelenti, de az új év kezdetét is. Ritualitása van, amit nagyon szépnek tartok.
Mégis úgy éreztem magam Tokajon 1995-ben, mintha új kalandba kezdenék. Úgy találtam rá, mint egy elhagyatott kincsre. Az 1700-as években a világ egyik leghíresebb bora volt a tokaji, de a 90-es évek végén mindent elölről kellett kezdeni. Ez abban az időben volt, amikor nagy viták folytak a tradicionális bortermelők és az újvilági borászatok között. Magyarország a középmezőnyben szerepelt, mert évszázados hagyománya volt a szőlőművelésnek és a borkészítésnek, de a kommunizmus 40 éve után a borvidéket és a tokaji márkát újra kellett építeni. Ezt én úgy képzeltem, hogy mutassuk meg a borvidék friss arculatát, ezért is fektettem nagy hangsúlyt az addig méltatlanul mellőzött száraz tokajira.
Nekem fontos volt az is, hogy milyen szó kerül a borok címkéjére. Szerettem játszani azzal, hogy a bor nevében is legyen egy kis hagyomány és mellette egy kis fantázia. A Mylitta borunk nevének története csak egy a többi százéves közül. Mylitta az én nagyapám nővérének a költői neve. Igazából Zwack Mária volt, Ady Endrének a nagy szerelme és a múzsája.
Ezzel a névvel játékos, fiatalos megközelítést adtunk borunknak, amire húsz évvel ezelőtt nagy szükség is volt, ha fel akartunk kerülni a borok világtérképére. Ez a Satöbbivel sikerült is: ezzel a 2003-as Tokaji 5 Puttonyos Aszúval több díjat, elismerést nyertem hazai- és nemzetközi versenyeken, aranyérmet a VinAgorán és a Decanter World Wine Awards-on. Satöbbi híres lett.